رفتن به محتوای اصلی
راه های پیشگیری از خیانت همسر و ناگفته های آن – رازهای جلوگیری از خیانت همسر – خیانت همسر

راه های پیشگیری از خیانت همسر و ناگفته های آن – رازهای جلوگیری از خیانت همسر – خیانت همسر

 

      پیشگیری از خیانت - علی راهواره

پیشگیری از خیانت

به نام خدای دوست دار عشق و عرض سلام خدمت کاربران عزیز وبسایت آرام روان. در مقاله ی حاضر قصد داریم تا راه های پیشگیری از خیانت همسر و ناگفته های آن را با شما عزیزان در میان بگذاریم. رازهای جلوگیری از خیانت همسر را به زیباترین شکل ممکن بیان کرده ایم تا با رعایت این موارد زندگی ای شاد و عاشقانه داشته باشید و خیانت همسر هرگز برایتان رخ ندهد.

در مقاله ی قبل چهار روش شگفت انگیز برای جلوگیری از خیانت همسر بیان کردیم . مواردی که بی شک با رعایت آن ها تا حدود زیادی زندگی مشترک خود را بیمه می کنید‌( جلوگیری از خیانت همسر با چهار روش شگفت انگیز – برای خواندن این مقاله کلیک کنید).
در این مقاله سعی داریم که موارد دیگری را مطرح کنیم که در پیشگیری از خیانت بسیار حائز اهمیت هستند:

۱- شنونده ی خوبی باشیم

خوب گوش دادن و شنیدن طرف مقابل یکی از عوامل موثر در پیشگیری از خیانت است . چرا گاهی اوقات طرف مقابلمان برای صحبت کردن و دردو دل کردن به سمت نفر سومی جذب می شود؟ چرا دغدغه ها و مشکلاتش را با ما در میان نمی گذارد؟ چرا حاضر است مجازی با فرد دیگری از جنس مخالف صحبت کند ولی با ما صحبت نکند؟
همه ی این ها بخاطر این است که ما بلد نیستیم شنونده ی خوبی باشیم. کسی که شنونده ی خوبی است هرگز سرکوفت نمی زند و هرگز قضاوت نمی کند.
مثال: همسرمان با ما درد و دل می کند و از مشکلات و دغدغه هایش می گوید ولی ما به جای اینکه شنونده ی خوبی باشیم و احساساتش را درک کنیم، مشکلش را بزرگ می کنیم و مثل چماق می کوبیم بر سرش و می گوییم: تو دفعه ی قبل هم همین اشتباه را کردی! خراب کاری عادتت شده! هیچ وقت درست بشو نیستی!

در گوشی با خانم ها

آقایان گاهی اوقات تمایل ندارند که صحبت کنند و در عوض نیاز دارند که تنها باشند و با تنهایی آرام می شوند. پس لازم نیست که به مرد زندگی تان فشار بیاورید که: بگو چی شده؟ چرا حرف نمی زنی؟ نکنه من محرم نیستم که چیزی نمیگی!
بهترین کاری که یک خانم در این جور مواقع می تواند انجام دهد این است که حضورش را اعلام کند و به همسرش بگوید که: اگه بخوای حرف بزنی من هستم ( سپس خانم خود را عقب می کشد و اجازه می دهد که مرد هر زمان لازم دید صحبت کند) .
مردها معمولا هنگامی که بر خود مسلط شدند و بار احساسی آن موضوع کم شده باشد خودشان آن مسأله را برای همسرشان تعریف می کنند.

پیشگیری از خیانت همسر

پیشگیری از خیانت همسر

در گوشی با آقایان

 آقایان باید بدانند وقتی که یک خانم صحبت می کند و از دغدغه ها و مشکلاتش می گوید خودش از درست بودن و یا غلط بودن کارش اطلاع دارد پس لازم نیست که به این خانم راه حل نشان دهی!
خانم ها برای راه حل گرفتن صحبت نمی کنند، بلکه برای شنیده شدن و درک شدن احساساتشان صحبت می کنند. پس مرد بجای راه حل نشان دادن باید شنونده باشد، همدل باشد و احساسات خانم را درک کند.
بدترین برخورد یک مرد هنگام صحبت کردن و درد و دل یک خانم: تو نباید این اشتباه را مرتکب میشدی! تو باید در عوض فلان حرف را میزدی و فلان کار را میکردی!
نیاز به شنیده شدن در خانم ها خیلی خیلی بالاست. پس اگر مردی هستی که میخواهی همسرت پای بند باشد این نیاز به شنیدن را به خوبی در او ارضا کن تا برای شنیده شدن به سراغ نفر سومی نرود . خوب شنیدن و مهارت در آن در پیشگیری از خیانت همسر بسیار موثر است .

جلوگیری از خیانت همسر

جلوگیری از خیانت همسر

۲- احترام قائل شدن

عامل بسیار مهمی که در پیشگیری از خیانت موثر است احترام و تکریم طرف مقابل است . خیلی از افراد برای طرف مقابلشان احترام قائل نیستند و به او بی حرمتی می کنند. این جماعت در توجیه کار ناپسندشان این توجیه را می آورند که ما روی اعصابمان تسلط نداریم و این ادبی دست خودمان نبود!
ما باید همانطور با دیگران رفتار کنیم که دوست داریم آن ها با ما رفتار کنند. آیا دوست داشتی طرف مقابلت هم به بهانه ی تسلط نداشتن روی اعصاب، انواع بی ادبی ها را نثارت کند!
بعضی از افراد هنگامی که وارد خانواده ی اصلی (پدر، مادر، برادرها و خواهرها) می شوند شروع می کنند به تحقیر همسر. این مورد زشت ترین و بی شرمانه ترین نوع رفتار است چون هرطور که ما با همسرمان رفتار کنیم اطرافیان ما هم همانطور با همسرمان رفتار می کنند‌. زیباترین کار این است که در جمع خانواده و اطرافیان برای همسرمان احترام زیادی قائل شویم تا آن ها نیز برای همسرمان احترام قائل شوند.
احترام در مقابل فرزندان نیز از اهمیت قابل ملاحظه ای برخوردار است. وقتی که همسرت را در مقابل فرزندان با الفاظ نامناسبی خطاب می کنی، فرزندان نیز به مرور همین رفتار را انجام خواهند داد زیرا فرزندان از گفتار و اعمال ما الگو می گیرند‌.
وقتی که همسرت توی خانه هیچ گونه احترامی نه از سمت تو و نه از سمت فرزندان می بیند از روی ناچاری به کسی روی می آورد که برایش احترام قائل است. پس بدان که حفظ احترام همسر در پیشگیری از خیانت همسر بسیار موثر است .

خیانت همسر

خیانت همسر

۳- عزت نفس

چرا اینقدر روی عزت نفس و اعتماد به نفس تأکید دارم و حتی در مقالات دیگر هم در مورد اهمیتش مطلب نوشته ام؟
چون آدمی که عزت نفس و اعتماد به نفس داشته باشد کمتر ظاهربین است و به این خاطر که فلان شخص از همسرش زیباتر است خیانت نمی کند.
چون آدمی که عزت نفس بالایی داشته باشد در مقابل وسوسه ها بهتر مقاومت می کند و وقتی مشاهده می کند که اطرافیانش رابطه ی خیانت آمیز دارند، او تحت تأثیر قرار نمی گیرد.
چون آدمی که عزت نفس و اعتماد به نفس دارد آن قدر خود را محترم می شمارد که برای دریافت احترام و توجه به سراغ نفر سومی نمی رود.
چون آدمی که عزت نفس و اعتماد به نفس بالایی دارد، آن قدر خودش را دوست دارد که هرگز وارد رابطه ی خیانت آمیز نمی شود که نام نیک، آبرو و اعتبارش در خطر بیفتد.

پیشگیری از خیانت همسر

پیشگیری از خیانت همسر

۴- چهارمین عامل موثر در پیشگیری از خیانت همسر : پذیرش همسر

باید همسرت را همان گونه که هست بپذیری.اغلب کسانی که سعی دارند با زور و اجبار همسر خود را تغییر دهند بازنده ی این بازی ای هستند که خودشان به راه انداخته اند. 

 

وقتی به همسرت فشار می آوری که تغییر کند باعث می شوی که همسرت ریاکار شود، ریاکاری که وقتی در کنارت هست وانمود می کنه همونیه که تو میخوای! باعث میشی که همسرت نقاب بزنه در مقابلت و هیچ وقت خود واقعیش نباشه در مقابلت.

بالاخره آدم از نقاب زدن، از نقش بازی کردن خسته میشه و به دنبال آرامش میگرده. به دنبال کسی که او را همان گونه که هست بپذیرد، به دنبال کسی که مجبور نباشد جلویش نقش بازی کند و ریاکاری کند.

اگر در مورد موضوعی تفاهم نداریم باید در کمال احترام در موردش صحبت شود و به دنبال راه حل و ایده گشت. اگر قرار است تغییری صورت گیرد خود طرف باید تغییر کند، نه اینکه همسرش او را مجبور کند و دائم به او نق بزند. اگر هم همسرمان نخواست که تغییر کند باید او را همان گونه که هست بپذیریم .

 

صحبت پایانی : در این مقاله و مقاله ی قبل، در مورد راه های پیشگیری از خیانت راهکارهایی خدمتتان ارائه دادم، چرا که پیشگیری مقدم است بر درمان. ولی چنانچه این رویداد ناخوشایند برایتان رخ داد لطفا قبل از هرگونه اقدامی، از یک مشاور متخصص مشورت بگیرید تا بهترین تصمیم را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا