رفتن به محتوای اصلی
خیانت مرد – ۵ دلیل اصلی خیانت مرد که هر زنی باید بداند – دلیل خیانت شوهر به زن – خیانت همسر

خیانت مرد – ۵ دلیل اصلی خیانت مرد که هر زنی باید بداند – دلیل خیانت شوهر به زن – خیانت همسر

      دلایل خیانت مرد - علی راهواره

خیانت مرد

عرض سلام و ادب خدمت همراهان عزیز وبسایت آرام روان. خیانت مرد یکی از موارد پرکاربرد در مشاوره های خصوصی بنده است. خیانت شوهر گاهی می تواند ضربات مهلکی به روح و روان یک زن وارد کند. بعد از مشاوره های متعدد پی برده ام که خیانت همسر گاه می تواند به دلایل مشخص و واضحی باشد که در اینجا به چند مورد اشاره می کنم.

خیلی اوقات برای خانم ها سوال پیش می آید که: من چه چیزی توی رابطه کم گذاشتم؟ من چه عیبی داشتم؟ فلان زن چکار می کند که مرد محبوبم جذب او شد و به من خیانت کرد؟
در این مقاله قصد دارم عمده ترین و شایع ترین دلایل خیانت در مردها را بیان کنم:

۱- جذابیت جنسی

 یکی از بدترین و دردناک ترین موضوعات برای یک مرد این است که فکر کند جذابیت جنسی خود را برای زن محبوبش از دست داده است. متاسفانه گاهی اوقات خانم ها برای تنبیه مرد، برای به کرسی نشاندن حرف خود و یا برای ابراز قدرت خود، رابطه ی جنسی را با مرد قطع می کنند و این قطع رابطه ی جنسی باعث می شود که مرد فکر کند برای همسرش جذابیت جنسی ندارد و این موضوع باعث کم شدن اعتماد به نفس در مرد می شود.
مرد برای مقابله با این اعتماد به نفس پایین، برای اینکه به خودش ثابت کند که هنوز هم از لحاظ جنسی جذاب است و خواهان دارد وارد رابطه با زن دیگری می شود و خیانت شکل می گیرد.
خانم عزیزی که در حال مطالعه ی این مقاله هستی چقدر عالی میشه اگه بعد از اتمام رابطه ی جنسی از مرد محبوبت تشکر کنی. این تعریف، تمجید و تشکرت باعث می شود که مرد حس کند هنوز هم برایت جذابیت جنسی بالایی دارد ( خیانت جنسی چیست؟ – انواع خیانت )

خیانت مرد

خیانت مرد

۲- سهل انگاری خانم ها

 هستند خانم هایی که دوران قبل از ازدواج، یا اوایل آشنایی بسیار مرتب، آراسته و جذاب هستند. ولی بعد از گذشت مدتی از رابطه و یا بعد از ازدواج به دلیل مشغله های زندگی زناشویی ( مانند بچه داری، کارهای خانه و ..‌.) دیگر به پوشش، ظاهر و تناسب اندام خود اهمیت نمی دهند.
عدم توجه به سلیقه و علاقه ی شوهر، نمونه ی بارزی از سهل انگاری خانم هاست ( مرد دوست دارد زن محبوبش همانند اوایل آشنایی تناسب اندام داشته باشد ولی خانم بدون توجه به سلیقه ی همسرش، روز به روز اضافه وزن پیدا می کند) .

۳-کاهش عشق و علاقه

اوایل آشنایی و حتی اوایل ازدواج چقدر همه چیز رمانتیک است ( کلی ابراز علاقه، کلی جملات قشنگ عاشقانه، تعریف و تمجید همسران از هم و …)  اما متأسفانه بعد از گذشت چندسال از رابطه و ازدواج، به دلیل مشغله های زندگی ( ورود فرزندان به زندگی، دو شیفت کار کردن، فشار اقتصادی و …) دیگه خبری از این حرف های عشقولانه و رمانتیک نیست!
در این حالت مرد ممکن است برای دریافت عشق و علاقه به سمت زن دیگری کشیده شود و خیانت شکل می گیرد .

خیانت شوهر

خیانت شوهر

۴- چهارمین دلیل خیانت مرد : اعتماد به نفس پایین

 گروهی از مردان در گذشته شکست های عشقی متعدد داشته اند !
این شکست ها موجب کاهش اعتماد به نفس در مرد می شود. مرد برای جبران این حقارت درونی، برای جبران این شکست ها احتمال دارد وارد رابطه ی خیانت آمیز شود، انگار که یک ندای درونی بهش میگه: الان مثل گذشته نیست که جنس مخالف تحویلت نگیره، الان قدرتمند تر شدی، الان جذاب تر شدی، خواستنی تر شدی !

خیانت همسر

خیانت همسر

۵- پنجمین دلیل خیانت مرد : هیجان خواهی

 به هر حال غیر قابل کتمان هست که رابطه با فرد جدیدی از جنس مخالف برای خیلی از انسان ها هیجانات خاصی را به دنبال دارد. فرد فکر می کند که می تواند هیجان این رابطه ی جدید را حداقل یکبار هم که شده تجربه کند و بعد این کار را تکرار نکند و فقط یک بار وارد رابطه ی ۳ نفره شود تا ببیند چه حس و حالی دارد !
اما ذات و سرشت انسان به گونه ای است که اگر یک موضوع برایش هیجان خاص و خوشایندی ایجاد کند فرد دوباره می خواهد که این هیجان خاص را تجربه کند. مثل مصرف مواد که به فرد مصرف کننده احساس خوشایندی می دهد و فرد دوباره می خواهد مواد را امتحان کند‌.
پس پیشنهاد من به شما دوستان عزیز این است که هرگز پیش خودتان نگویید که این رابطه ی ۳ نفره و خیانت آمیز را یکبار تجربه می کنم و بعد تکرار نمی کنم ( خیلی ها تصمیم داشتن فقط یک بار مواد رو تجربه کنند ولی الان معتاد شدن! ) .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا