رفتن به محتوای اصلی
خیانت عشق و تشخیص رفتار خیانت آمیز – خیانت چیست ؟ خیانت همسر و طلاق

خیانت عشق و تشخیص رفتار خیانت آمیز – خیانت چیست ؟ خیانت همسر و طلاق

به نام خدایی که ما رو به تموم آرزوهای قشنگمون می رسونه. در این مقاله قصد داریم خیانت عشق و راه های تشخیص رفتار خیانت آمیز را بیان کنیم.  خیانت چیست؟ خیانت همسر چه تاثیری در طلاق دارد ؟

بی شک بعد از پایان این مقاله، به راحتی به جواب این سوالات پی خواهید برد.
متاسفانه بسیاری از درمانگران کم سابقه و حتی نزدیکان فرد خیانت دیده، او را تشویق به طلاق می کنند.
 اما من علی راهواره طی تجارب بالینی ام به این نتیجه رسیده ام که اگر چه خیانت بسیار دردناک و مخرب است برای فرد خیانت دیده، ولی گاهی مواقع قابل حل است و زندگی زوج دوباره به روال عادی باز می گردد و نیاز به طلاق نیست.
البته در بعضی موارد هم طلاق تنها راه چاره است ولی تجربه ی بالینی من می گوید بوده اند زوج هایی که بعد از خیانت ، مشکل خود را حل کرده اند و به زندگی مشترک خود ادامه داده اند. آن ها بسیار خوشحال بودند که شتاب زده عمل نکردند و تحت تاثیر اطرافیان طلاق نگرفتند.
پیشنهاد من به شما همراه دوست داشتنی این است که قبل از هرگونه اقدامی با یک فرد متخصص مشورت کنید و خیانت را پایان راه ندانید.

یکی از مهم ترین عواملی که نقش به سزایی در به هم خوردن روابط عاشقانه دارد و یا منجر به طلاق بین زوجین می شود خیانت است.
ما انسان ها به این دلیل رابطه برقرار می کنیم، به این دلیل عاشق می شویم، به این دلیل نامزد می کنیم و در نهایت به این دلیل ازدواج می کنیم تا به آرامش برسیم، تا توسط دیگری دوست داشته شویم، تا دوست داشته باشیم دیگری را. اما متأسفانه گاهی یک انتخاب اشتباه باعث می شود از هدف اصلی رابطه، از هدف اصلی ازدواج که همان کسب آرامش است دور شویم و این انتخاب اشتباه چیزی نیست جز خیانت و متاسفانه خیانت دلیل بسیاری از جدایی های عاطفی و طلاق است.

خیانت عشق ( تعریف خیانت)

خیانت عشق می تواند قلب هر آدمی را برنجاند و موضوعی دردناک و غم انگیز است . اینک به تعریف خیانت می پردازیم : به کلیه رفتارهای یک فرد که خارج از چهارچوب های زندگی و هنجار باشد به نحوی که منجر به شکل گیری رفتارهای عاطفی، دوستانه، صمیمانه و یا عاشقانه بشود، در صورتی که به شکل مخفیانه باشد و هیجان خاصی برای فرد در پی داشته باشد خیانت ( بی وفایی) نام دارد.

خیانت عشق

خیانت عشق

تشخیص رفتار خیانت آمیز

۱-در تعریف خیانت، یکی از ملاک هایی که به آن اشاره کردم این بود که این رابطه ی ناصحیح برای فرد هیجان داشته باشد ( هیجانات جنسی، عاطفی و…) .
به عنوان مثال: وقتی فرد خیانت کار پیامی از طرف مقابلش دریافت می کند از خوشحالی ضربان قلبش تندتر می زند!
ولی گاهی اوقات هیچ گونه هیجانی در میان نیست و رفتار خیانت آمیز محسوب نمی شود:
به عنوان مثال: همکاری از جنس مخالف به فرد پیام می دهد و فرد دچار هیچ گونه هیجانی نمی شود.
۲- دیگر ملاک یک رفتار خیانت آمیز، پنهانی بودن و مخفیانه بودن آن رفتار است.
در صورتی که فرد بدون اطلاع همسر یا نامزدش با فرد دیگری ارتباط داشته باشد ( اعم از ارتباط تلفنی، پیامکی، مجازی و حضوری) رفتار فرد، خیانت آمیز محسوب می شود (جلوگیری از خیانت همسر – خواهشمندیم برای خواندن این مقاله کلیک کنید ) .

خیانت چیست

خیانت چیست

نکته پایانی:
آیا با مشاهده ی اولین خیانت از سمت همسر، باید طلاق گرفت؟ آیا باید سریعا رابطه ی عاشقانه ی خود را با نامزدمان به هم بزنیم؟ آیا راهی برای بازگشت وجود دارد؟ آیا می توان فرد خیانت کار را بخشید؟
متاسفانه گاهی اوقات ما در حالت عصبانیت، تصمیم هایی می گیریم که بعدا پشیمانی به بار می آورند، چون این تصمیم ها از روی منطق نیستند، بلکه از روی احساسات منفی ( خشم، نفرت و.‌‌‌..) هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا