رفتن به محتوای اصلی
خیانت جنسی چیست؟ – انواع خیانت – خیانت عاطفی- خیانت زن – خیانت مرد

خیانت جنسی چیست؟ – انواع خیانت – خیانت عاطفی- خیانت زن – خیانت مرد

      انواع خیانت - علی راهواره

خیانت جنسی , انواع خیانت

به نام خدایی که مارو به تموم آرزوهامون می رسونه. دوستان عزیز سلام. متاسفانه برخی از اشخاص فقط خیانت جنسی را خیانت می دانند و خود را مجاز به هر کاری به جز خیانت جنسی می دانند. برای روشن تر شدن موضوع، انواع خیانت را ذکر کرده ایم. همچنین خیانت زن و دیدگاه شوهرش در مورد خیانت او و دیدگاه زن در مورد خیانت شوهرش را بررسی کرده ایم.
متأسفانه درمان خیانت جنسی بسیار مشکل است چون همسر خیانت کار به علت شرم از مشاور، حتی تمایل ندارد که به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کند. خوشبختانه مشاوره های تلفنی و مجازی بسیار راهگشا بوده و توانسته ام مداخلات مؤثری برای حفظ بنیان خانواده انجام دهم.

انواع خیانت ها:

۱- خیانت جنسی

خیانت جنسی به معنای برقراری ارتباط جنسی و لمسی با نفر سوم رابطه است. برقراری رابطه ی جنسی با فرد سوم رابطه،تنها در صورتی خیانت جنسی نامیده می شود که همراه با عشق و علاقه نباشد.

اگر عشق و علاقه در میان باشد و رابطه ی جنسی شکل گیرد به آن خیانت مرکب گفته می شود که در ادامه در مورد آن بحث می کنیم.
بنده طی مشاوره های خصوصی ای که داشته ام پی برده ام که دیدگاه مردان و زنان در مورد خیانت متفاوت است. دردناک ترین نوع خیانت برای مردها، خیانت جنسی همسرشان است. دردناک ترین خیانت برای خانم ها، خیانت عاطفی همسرشان است(البته این بدین معنا نیست که خانم ها از خیانت جنسی ناراحت نمی شوند! ) .
خیانت جنسی شوهر می تواند اعتماد به نفس یک خانم را به شدت پایین آورد. خانم به توانایی خود در هنگام خواب شک می کند. خانم به جذابیت زنانه ی خود شک می کند ( ۵ دلیل اصلی خیانت مرد که هر زنی باید بداند – برای مطالعه ی این مقاله اینجا کلیک کنید )
خیانت جنسی

خیانت جنسی

۲- خیانت عاطفی

فرد شروع می کند به درد و دل کردن و صحبت کردن با نفر سوم. فرد با این درد و دل کردن ها، احساسات خوشایندی را دریافت می کند ( یعنی وقتی فرد خیانت کار با نفر سوم درد و دل می کند، نفر سوم همیشه از او طرفداری می کند و همیشه حق را به او می دهد! ). به این صحبت کردن ها و درد و دل کردن های عاطفی که هیجان خاصی را برای اقدام کننده در پی دارد،خیانت عاطفی می گویند.
البته نمی توان هر صحبت و گفتگویی را خیانت نامید، زیرا ممکن است برای فرد اقدام کننده هیچ گونه هیجانی در بر نداشته باشد. در صورتی که برای فرد اقدام کننده هیجان داشته باشد و مخفیانه باشد خیانت نامیده می شود ( هیجانات: تپش قلب هنگامی که با فرد سوم صحبت می کند یا چت می کند، احساس رضایت، احساس آرامش، احساس رهایی از مشکلات زندگی، داشتن اعتیاد به اینکه حتما باید  فرد سوم رابطه را ببیند و یا در مورد مسائل مهم زندگی اش با او صحبت کند و …)

خیانت زن

خیانت زن

۳-خیانت های مرکب

 بدترین نوع خیانت است. هر دو نوع خیانت عاطفی و جنسی را در بر می گیرد. از درد و دل کردن و صحبت های احساسی شروع می شود و به رابطه ی لمسی و جنسی ختم می شود.

انواع خیانت

انواع خیانت

نکته پایانی:
دوست عزیزی که این مقاله را خواندی میدانم که سوال های زیادی ذهنت را مشغول کرده نظیره: آیا باید طلاق بگیرم؟ رابطه عاشقانه ام را تمام کنم؟ آیا می توانم طرف مقابلم را ببخشم؟
به تو دوست عزیزم پیشنهاد می کنم قبل از هرگونه اقدام عجولانه ای، با یک روانشناس و مشاور متخصص مشورت کن و بهترین تصمیم را بگیر، زیرا بسیاری از اوقات این گونه خیانت ها با همکاری دو طرف، قابل حل شدن است و کار به طلاق و یا بهم زدن رابطه ی عاشقانه نمی رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا