رفتن به محتوای اصلی
جلوگیری از خیانت همسر با ۴ روش شگفت انگیز – راه های پیشگیری از خیانت – خیانت عشق

جلوگیری از خیانت همسر با ۴ روش شگفت انگیز – راه های پیشگیری از خیانت – خیانت عشق

      جلوگیری از خیانت - علی راهواره

جلوگیری از خیانت

به نام خداوند خالق عشق و عرض سلام خدمت همراهان عزیز وبسایت آرام روان . در این مقاله قصد داریم جلوگیری از خیانت همسر با ۴ روش شگفت انگیز را به شما آموزش دهیم راه های پیشگیری از خیانت را به ساده ترین شکل ممکن بیان کرده ایم تا با رعایت این نکات زندگی ای سزشار از عشق داشته باشید و خیانت عشق را تجربه نکنید .

۱-تاثیر جذابیت ظاهری در جلوگیری از خیانت

بعضی از ما قبل از ازدواج کلی به خودمان می رسیم و آراسته هستیم ولی همچین که خرمان از پل گذشت و کسی را درگیر و وابسته ی خود کردیم و یا ازدواج کردیم دیگر به آراستگی و جذابیت ظاهری خود اهمیت نمی دهیم ، چه خوب است بدانیم که جذابیت ظاهری تاثیر فوق العاده ای در جلوگیری از خیانت دارد .
چرا وقتی بیرون میرویم زیباترین آرایش، مدل مو و لباس را داریم ولی توی خونه آراسته و جذاب نیستیم؟ انگار که یادمان رفته طرف مقابل هم در خانه حضور دارد.
چرا همیشه داغون ترین لباس رو توی خونه می پوشیم و شیک ترین لباس رو بیرون ( توی جامعه) تن می کنیم؟
چرا همیشه همسرمان باید توی خانه، ما را با یک لباس معمولی ببیند حال آن که در بیرون از خانه لباس های شیک و آن چنانی به تن می کنیم؟
توی وجود همه ی انسان ها، نیاز زیبایی شناختی وجود دارد، یعنی ما انسان ها نیباز داریم به دیدن زیبایی ها (همان گونه که نیاز داریم به آب، هوا، غذا و…) .
ما می توانیم با لباس زیبا داشتن در خانه، عطر زدن در خانه و آراسته بودن این نیاز زیبایی شناختی همسرمان را ارضا کنیم تا برای ارضای این نیاز زیبایی شناختی وارد رابطه ی خیانت آمیز نشود.
متاسفانه خیلی از ما ها قبل از اینکه بیرون برویم و وارد اجتماع بشویم دوش می گیریم ولی وقتی از سر کار به خانه بر میگردیم دوش نمیگیریم و فراموش می کنیم که همسرمان به عنوان یک انسان دوست دارد ما را با بوی خوش و آراستگی ملاقات کند.

۲- تاثیر آرامش محیط خانه در جلوگیری از خیانت 

اگر محیط خانه آرامش بخش نباشد همسرمان بعد از اتمام ساعت کاری اش رغبتی برای آمدن به خانه ندارد.
اگر محیط خانه آرامش بخش نباشد همسرمان بسیار تمایل دارد که اوقات بیکاری و فراغتش را دور از منزل سپری کند ( به صورت افراطی اوقات بیکاری و فراغتش را در جمع دوستان سپری می کند و یا هر راه دیگری که مجبور باشد کمتر به خانه سر بزند) .
گاهی اوقات خیلی از بحث ها آن قدر پیش پا افتاده هستند که آدم تعجب می کند که چرا باید همچین بحث هایی آرامش خانه را به هم بزند.

به عنوان مثال خانمی تعریف می کرد که بزرگترین بحثش با شوهرش به این خاطر است که چرا ماشین جدید نمی خریم در حالی که خواهرم اینا ماشین خود را عوض کرده اند !

آیا ارزشش را دارد که بخاطر مقایسه و چشم و هم چشمی ها آرامش را از خانه و خانواده بگیریم؟
متأسفانه خیلی از ما ها منتظر هستیم که همسرمان به خانه برگردد و شروع کنیم به گله و شکایت و نق زدن :

بچه ها به خودت رفتند و خیلی اذیت می کنند، چرا دیر آمدی؟ تا الان کجا بودی؟ چرا برادرت به من این حرف را زد؟ چرا مادرت با من این گونه رفتار می کند؟ آخه اینم غذاست که تو درست کردی؟ این همه کار میکنی چه فایده، آخرش هم وضعمون اینه !
آیا ارزشش را دارد که دائم نق بزنیم و شکایت کنیم و نتیجه اش این بشود که همسرمان در جایی غیر از خانه به دنبال آرامش باشد؟

جلوگیری از خیانت

جلوگیری از خیانت

۳-تعریف از فردی به جز همسر ممنوع

چه دلیلی داره وقتی که مشغول تماشای یک فیلم هستیم از بازیگر فیلم تعریف جنسی یا تعریف ظاهری کنیم؟
اگر همسرت هم متقابلا از بازیگر دیگری تعریف جنسی یا زیبایی کند چه حالی بهت دست میده؟
ذکر یک مثال برای روشن تر شدن موضوع: زن و شوهر مشغول تماشای یک فیلم هستند خانم از اندام ورزیده و ورزشکاری یکی از بازیگران مرد این فیلم تعریف می کند!
چه بخواهیم چه نخواهیم تعریف از دیگری به طور ناخودآگاه باعث می شود که همسرمان خود را با آن فرد مقایسه کند. در این مثال شوهر خود را با بازیگرد مرد فیلم مقایسه می کند و کاستی های خود را بزرگتر از آن چه که هست می بیند و اعتماد به نفسش پایین می آید.

در اینجا ممکن است دو حالت رخ دهد:
حالت اول: مرد به سراغ کسی می رود که او را زیبا و خوش اندام ببیند.
حالت دوم: مرد برای اینکه مورد تعریف و تمجید واقع شود به سراغ نفر سوم می رود (رابطه ی خیانت آمیز ) .

۴- نقاط قوت همسرت را برجسته کن و نقاط ضعف را نادیده بگیر 

شناخت در هر نوع ارتباطی مهم است. وقتی که طرف مقابلمان را بشناسیم هم از نقاط قوتش آگاهی داریم و هم از نقاط ضعفش.
عاشق واقعی و همراه واقعی کسی است که توان مندی ها و نقاط قوت طرف مقابلش را بشناسد و به او کمک کند که توان مندی هایش را شکوفا کند و پیشرفت کند.

شناخت نقاط قوت همسر و کشف توانمندی هایش در جلوگیری از خیانت بسیار مؤثر است.
عاشق واقعی و همراه واقعی کسی است که تمام تمرکز و توجهش روی نقاط قوت طرف مقابلش باشد نه اینکه نقاط ضعفش را نشانه بگیرد و او را تحقیر کند.
ما چرا وارد رابطه ی عاشقانه می شویم؟ چرا ازدواج می کنیم؟
هدف ما انسان ها از رابطه، کسب آرامش است. وقتی شخصی توی رابطه مدام دست می گذارد روی نقاط ضعف ما و کاستی هایمان را به رخ می کشد این رابطه چه معنایی دارد؟
وقتی با عیب جویی ها و تحقیرهایت آرامش را از طرف مقابلت سلب می کنی نتیجه اش این می شود که طرف مقابلت برای کسب آرامش به سراغ شخص دیگری می رود و خیانت شکل می گیرد .( راه های پیشگیری از خیانت همسر و ناگفته های آن – پیشنهاد می شود این مقاله را مطالعه بفرمایید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا